Ajalugu

Foto: Ole Henrik Skjelstad

Oleme pühendunud fotograafiale, videole ja optikale alates 1950ndatest aastatest. Tänapäeval suhtume veelgi kirglikumalt teadmiste ja inspiratsiooni jagamisse ning tööstuse edasiviimisesse.

Focus Nordic on Rootsi, Norra ja Taani päritolu ettevõtete ühinemise tulemus.

Ajatelg

1955

Paul Westheimer asutas Taanis Kopenhaagenis ettevõtte Westheimer A/S. Ta oli esimene, kes importis Euroopasse Jaapani kaamerabrände, nagu Canon ja Minolta.

1956

Odd Aronsen asutas Norras Oslos ettevõtte Odd Aronsen A/S. Ettevõtte valiku seas olid mõnedeks esimesteks toodeteks Yashica kaamerad Jaapanist, Rollei kaamerad ja diaprojektorid Saksamaalt.

1984

Thomas Wernbo asutas Rootsis Mullsjös ettevõtte Focus Trading AB. Esimesed tooted, mida ettevõtte müüs, olid projektsiooniekraanid. Seejärel valik suurenes väga kiiresti, lisandusid uued kategooriad, nagu objektiivid, binoklid, välklambid, kotid jpm.

1985

Mikael Westheimer alustas oma karjääri isa ettevõttes, saades firma tegevdirektoriks 1990. aastal. 1995. aastal võttis ta ettevõtte Westheimer A/S juhtimise üle. Uute kaubamärkide arv kasvas väga kiiresti.

1985

Rootsis asutati ettevõte Focus Sport Optics. Ettevõtte motoks on algusest peale olnud kvaliteetsed binoklid ja hea hinna ning kvaliteedi suhe. 

1988

Knut Aronsen alustas karjääri oma isa ettevõttes. Ta nimetas ettevõtte 1989. aastal ümber ja uueks nimeks sai Knut Aronsen A/S. Põhitoodeteks olid Energizeri patareid ja akud, Hähneli tooted ning Bilora statiivid. Samuti mängisid müüginumbrite seas olulist rolli Hiina kaamerabrändid, nagu Haking.

1995

Rootsis asutati kaubamärk I Love My Photos by Focus, mis arendas välja modernse disainiga kvaliteetsed fotoraamid ja -albumid.

1997

Focus Trading kolis Mullsjöst Göteborgi, mis on tänapäevani ettevõtte Focus peakontori ja kesklao asukoht.

2007

Asutati ettevõtte Focus Nordic filiaal Soomes.

2010

Focus Nordic asutati kolme Põhjamaade fotokaupade turustaja ühinemisel – Focus Trading AB, Westheimer A/S ja Aronsen AS.

2013

Asutati ettevõtte Focus Nordic filiaalid Eestis, Lätis ja Leedus.

2016

Asutati ettevõtte Focus Nordic filiaal Poolas.

2018

Asutati ettevõtte Focus Nordic filiaalid Tšehhis ja Slovakkias.

2020

Asutati ettevõtte Focus Nordic filiaalid Ungaris, Rumeenias, Bulgaarias ja Sloveenias.

Registreeruge uudiskirja saamiseks

Saate osa tooteuudistest, inspiratsiooniartiklitest ja eipakkumistest.