Uus Zhiyun Crane 3 LAB – innovatiivse disainiga kiirem ja tugevam stabilisaator

Avaldatud:

Zhiyun'i uusim professionaalne stabilisaator, Crane 3 LAB suudab tasakaalustada kuni muljetavaldavad 4,5 kg kaameravarustust ning pakub ergonoomilist käepidet, mis vajab kasutajalt vähem jõudu. Kiirem seadistamine ja väliste suumi- ja teravustamismootorite tugi on samuti olulisteks täiendusteks.

Uus käsistabilisaator Zhiyun Crabe 3 LAB tõstab filmimise sõna otseses mõttes uuele tasemele. Zhiyuni stabilisaatorite uus lipulaev ei suuda mitte ainult hakkama saada 4,5 kg professionaalse kaameravarustusega (ületades eelkäijat Crane 2 rohkem kui kiloga). Tema kummikattega L-kujulise disainiga ergonoomilise käepideme eelised tulevad eriti esile madala võttenurga kasutamisel. Käed ja randmed väsivad raske kaamerakomplektiga salvestamisel oluliselt vähem.

Kui eelistate kõrgemat võttenurka, siis on lihtne pöörata käepide harjumuspärasesse asendisse. Komplektis kaasas oleva ministatiivi saab lisada käepideme pikenduseks.

Crane 3 LAB stabilisaatoriga saab operaator valida iga videosalvestuse jaoks ergonoomiliselt parima positsiooni olenemata sellest, kas tööks kasutatakse kerget hübriidkaamerat või professionaalset peegelkaamerat valgusjõulise ja raske suumobjektiiviga.

Tugev ja pika tööajaga

Uuenduskuuri on võrreldes Crane 2-ga läbinud ka stabiliseerimismootorid. Nad on topelt tugevamad, poolteist korda kiiremad, suudavad stabiliseerida 3,2 kg asemel kuni 4,5 kg ning on lisaks veel ka märgatavalt vaiksemad. Seadmes on kasutusel Crane ja Crane 2 mudelitest tuntud akud, mis võimaldavad ühe laadimisega kuni 7,5 tundi tööaega. Akude täis laadimiseks stabilisaatori USB pesa kaudu kulub vaid neli tundi.

Kiire ja lihtne tasakaalustamine

Crane 3 Lab stabilisaatoritel on uus tasakaalustamissüsteem eraldi fiksaatoritega iga telje jaoks. See võimaldab nende telgede lukustamise, mida parasjagu ei tasakaalustata. Lisaks saab tasakaalustuse järgmiseks võttekorraks salvestada, et järgmise võttega veelgi kiiremini alustada.

Follow focus ja suumimismootorite tugi

Intuitiivne kasutajaliides sai inspiratsiooni lennuki juhtkangidest. Käepidemel on mugavalt ligi pääsetavad juhtnupud ning valikurattad. Selge pildiga OLED ekraanilt näeb ühendust kaameraga, aku laetust, stabiliseerimise viisi ning kaamera seadistusi. Lisaks toetab Crane 3 LAB Zhiyuni lisavarustusena müüdavaid Follow Focus ja suumimismootoreid. Nende juhtimiseks on stabilisaatoril spetsiaalsed pöördnupud. Mootorid ühendatakse kaamerakiige all olevatesse USB peasdesse.

Enda nutitelefoni saate kasutada monitori ja liikumissensorina 

Crane 3 LAB võimaldab luua juhtmevaba ühenduse nutiseadmega ning kasutada seda veelgi täiuslikuma kontrollerina. Tänu juhtmevabale 1080p videoülekandele teie seadmesse, töötab see monitorina, mille abil saab lisaks kadreerimisele ülevaate ka kaamera seadistustest. Lisaks on telefoni võimalik kasutada liikumissensorina, et juhtida stabilisaatori liikumist reaalajas.

Go mode kiireteks liikumisteks

Vajutades Go nuppu saate stabilisaatorist võtta maksimumi. Selles režiimis töötavad tasakaalustusmootorid täisvõimsusel, et pidada sammu eriti kiirete liikumiste ning stseenide vaheldumisega. Sobib eriti hästi seikluslike võtete jäädvustamiseks näiteks joostes või kiiresti liikudes.

Kasutades ZY PLAY rakendust (saadaval iPhone ja Android seadmetele), lisanduvad Crane 3 LAB eelprogrammeeritavate funktsioonide hulka Panorama, Focus Timelapse, Motion Timelapse ja Long Exposure Timelapse.

Hind ja saadavus

Zhiyun Crane 3 LAB saabub müügile jaanuaris.

Soovituslik jaehind: € 979,-

Võtmeomaduste loetelu

  • 3-telje motoriseeritud kaamerastabilisaator, mis suudab stabiliseerida kuni 4,5 kg koormust.
  • Toetab lisatarvikutena müüdavate Zhiyun´i väliste follow focus ja suumimismootorite kasutamist.
  • Nutitelefoni kasutamine juhtmevaba monitori ja liikumissensorina.
  • Ergonoomiline käepide, mis võimaldab mugavalt kasutada madalat võttenurka.
  • Käepärane juhtpaneel otsevaliku nuppude, valikurataste ja selge OLED displeiga.
  • Kiirem ja lihtsam tasakaalustamine individuaalselt fikseeritavate telgedega.
  • Go mode kiirete liikumiste jäädvustamiseks.
  • Kuni 7,5 tundi tööaega ühe laadimisega.
  • Lisafunktsioonid ZY Play nutirakendustega.


Spetsifikatsioon

Tüüp: 3-telje stabilisaator kaameratele.
Kallutustelje ulatus:273°
Paanimistelje ulatus:360°
Pööramistelje ulatus:360°
Max soovitatav koormus:4,5 kg
Kasutusaeg ühe laadimisega:kuni 7,5 tundi
Aku tüüp:18650 liitium-ioon akud, 2600 mAh, 3 tk.
Laadimise aeg:ca 4 tundi
Temperatuurivahemik:-10° … +45°C
Mõõtmed:205 x 366 x 331 mm
Kaal:1880 g
Seadistatavad funktsioonid:Go Modekiireteks liikumisteks, juhtmevaba ühendus nutiseadmega. ZY Play nutirakenduse abil (Android & iOS): Panorama, Focus Timelapse, Motion Timelapse, Long Exposure Timelapsejpt.
Lisaks: kontrollpaneel OLED ekraani, kiirvaliku nuppude ja seadistusrattaga. Võimalus kasutada nutitelefoni juhtmevaba monitori ja liikumissensorina. Zhiyuni väliste follow focus ja suumimootorite tugi.

Komplektis sisaldub: gimbal, lühijuhend, ministatiiv, akud, laadija, USB-C kaabel, USB micro kaabel, USB micro - USB-C adapter ja HDMI kaabel.

Tags: zhiyun, Pressrelease