Logotype for Focus NordicLogotype for Focus Nordic

Focus Discover – uus eksootilisest klaasist läätsedega binokliseeria

Avaldatud:

Uue Focus Discover seeria binoklid ei ole mitte ainult vastupidavad ning mugavad kasutada, vaid lisaks peidavad binoklite läätsed endas ka hästi varjatult aastate tagust Rootsis tehtud avastust. Avastust, tänu millele on nendes binoklites kasutatavate läätsede refraktsiooni indeks oluliselt kõrgem, mis omakorda annab neile binoklitele eeskujuliku optilise kvaliteedi.

Discover binoklite esmaesitlus toimub 8.-11. märtsil IWA Outdoor Classics 2019 messil Nürnbergis.

Kui Rootsi keemik Carl Gustaf Mosander suutis 1839 esimesena eraldada keemilise elemendi, mille nimeks sai lantaan, ei osanud ta tõenäoliselt ette näha, missugustes kõrgtehnilistes toodetes uus pehme hõbevalge metall 180 aastat hiljem kasutust leiab. Lantaanoksiidi kasutatakse tänapäeval näiteks kiudoptiliste kaablite, optilise klaasi ning meditsiinitarvikute omaduste parandamiseks. Nüüdsest ka uutes Focus Discover binoklites.

Mugavad kanda ja head kasutada

Uue keemilise elemendi nimetus Lanthanum tuletati kreekakeelsest sõnast lanthanein, mida võiks tõlkida „peidus olev“. Sobiv kirjeldus diskreetse väljanägemisega elegantsetele Discover binoklitele, mille eripära on sisemuses peidus. Tooteseeriasse kuuluvad viis mudelit: 10x50, 12x50, 10x42, 8x42 ja 8x32. Seega leiame valikust iga olukorra jaoks sobivaima suurenduse ning valgusjõulisuse kombinatsiooni.

Binoklite kompaktse ja kerge konstruktsiooni tagab Discover binoklites katusprismade kasutamine. Tänu kompaktsusele ei koorma nad looduses kaasas kandmisel liigselt ning neid ei jäeta seljakoti pakkimisel koju. Na on ka väga vastupidavad, püsivad tänu kummikattele hästi käes ja veekindel korpus on täidetud lämmastikuga, et välistada kondensaadi tekkimine binokli sees. Need tooted on loodud vastu pidama ka kõige karmimates temperatuurikõikumistes ning kasutuskohtades.

Suured, 25 mm läbimõõduga okulaarid ning paljudele sobiv 21 mm silma kaugus esiläätsest (eye relief) 8x42 ja 10x50 mudelitel teeb nende kasutamise mugavaks ka prillikandjatele. Suur teravustamisratas võimaldab kiiret ning täpset teravustamist ning linnuvaatlejatele ning jahimeestele meeldib Discover binoklite lai vaateväli, mis teeb maastikul või taevas liikuvate objektide jälgimise lihtsaks.

Discover binoklite esmaesitlus toimub 8.-11. märtsil IWA Outdoor Classics 2019 messil Nürnbergis.

Tippklassi optika

Kompaktsuse, kerguse ja kasutusmugavuse kõrval on samavõrd oluline Discover seeria binoklite eeskujulik optiline kvaliteet. Focus Lanthanide klaas ja kvaliteetsed BaK-4 prismad annavad väga hea valguse läbilaskvuse ning faasikorrektsiooniga läätsed täpse värviedastuse. Mitmekihilised peegelduste vastased katted toovad vaatajani terava ja kontrastse pildi, millele sarnast võis seni leida vaid oluliselt kallimates toodetes.

Kui Carl Gustaf Mosander oleks veel elus, siis oleks ta kindlasti uhke selle üle, kuidas tema avastus on optikatööstusele kaasa aidanud ning lisaks teistele aidanud ellu ka Focus Discover binoklid.

Focus Discover 8x32

Mõnusalt kompaktsed ning lihtsalt kasutatavad binoklid, mis hoolimata vaid 548 grammisest kaalust on optiliselt kvaliteetsed ning võimaldavad 1000 meetri kaugusel 138 m laiust vaatevälja (7.9°).

Focus Discover 8x42 | 10x42

Need mudelid sobivad ühtmoodi hästi jahimeestele, linnuvaatlejatele ning loodusvaatlejatele ja on piisavalt valgusjõulised vaatlusteks ka varastel hommikutundidel ning õhtuhämaruses.

Focus Discover 10x50 | 12x50

Suure valgusjõu ning suurendusega binoklid – pisimadki detailid on kaugustest leitavad. Tänu 50 mm läbimõõduga esiläätsedele on nad hoolimata 10- ja 12-kordsest suurendusest siiski väga headeks abimeesteks halbades ilmastikuoludes objektide vaatlemisel.


Hind ja saadavus:

Uusi Focus Discover seeria binokleid on võimalik juba ette tellida, kuid müügile jõuavad nad aprillis. Soovituslikeks jaehindadeks on:

8x32: € 269,-

8x42: € 283,-

10x42: € 289,-

10x50: € 336,-

12x50: € 342,-

Lisainformatsioon: richard.viidalepp@focusnordic.ee

Tähistatud: focus, Pressrelease