Logotype for Focus NordicLogotype for Focus Nordic

​Samyang toob välja kolm uut objektiivi Nikon kaameratele

Avaldatud:

Samyang laiendab tootevalikut, esitledes kahte uut objektiivi Z-kaameratele ning ühte autofookusega traditsioonilisele Nikon F süsteemile.

Objektiivitootja Samyang on aastat alustanud hoogsalt. Tänaseks on juba esitletud mitut uut mudelit Canon, Nikon ja Sony kaameratele, nüüd on järg jõudnud Nikon kaamerate kasutajateni. Üks uutest objektiividest on 14 mm lainurk ja kaks 85 mm portreeobjektiivid. Kahte nüüd Nikon'i hübriidkaameratele Z6 ja Z7 valminud objektiivi esitleti eelmisel aastal Canon EOS RF versioonidena. Kolmandaks on 85 mm autofookusega objektiiv Nikon'i traditsioonilistele peegelkaameratele. Kõik kolm on ilmastikukindla konstruktsiooniga ning Samyang'i välja töötatud UMC katetega (Ultra Multi Coating) läätsedel, et tagada maksimaalne kontrastsus ning detailirikkus ka keerukates valgusoludes.

Samyang MF 14mm f/2.8 Z on käsitsi teravustamisega ning ilmastikukindla konstruktsiooniga ülilainurkobjektiiv, mille lähim teravustamiskaugus on vaid 28 cm ning eeskujulik pildikvaliteet on tagatud ka lahtise avaga võtetel. See Z-kinnitusega hübriidkaameratele valmistatud objektiiv võimaldab luua väga erilisi kompositsioonilisi lahendusi. Taevasse suunates mahub kaadrisse terve Linnutee või kogu põhjataevas mängivate virmaliste ilu. Madalama võttenurga korral saab seada fookusesse näiteks vaid ühe õie selliselt, et taustaks jääb terve õitsev aas. Majesteetlikud mäed ja rannavaated, lainetavad põllud ja linnaarhitektuur on vaid mõned näited võimalikest motiividest, mille jäädvustamiseks 14 mm ülilainurkobjektiiv eriti hästi sobib.

Korpusest leiate 14 läätse, millest on moodustatud 10 gruppi. Kaks neist on kromaatilisi hälbeid (soovimatuid värvinihkeid) vähendavast ED klaasist, kolm HR klaasist ja kaks asfäärilist läätse, mis tagavad kontrastsuse ja teravuse kogu pildivälja ulatuses. Objektiivi külge kinnitatud varjuk kaitseb kumerat esiläätse vigastuste ning külgedelt tuleva valguse eest. Tegemist on täismanuaalse objektiiviga, mis tähendab seda, et teravustamine ning säritus tuleb seada manuaalselt.

Samyang MF 85mm f/1.4 Z ja Samyang AF 85mm f/1.4 F on täiskaadrisensoriga kaameratele valmistatud portreeobjektiivid, mis võimaldavad tänu suurele avaarvule muuta portreede tausta meeldivalt uduseks. Mõlemad objektiivid on ilmastikukindla disainiga ja optiliselt ülesehituselt sarnased: 9 läätse 7 grupis.

Kui MF 85mm f/1.4 Z on käsitsi teravustamisega objektiiv, mis on disainitud Nikon'i Z-süsteemi hübriidkaamerate jaoks, siis AF 85mm f/1.4 F on varustatud kiire ja täpse autofookusega ning suunatud Nikon (F-mount) peegelkaamerate kasutajatele.

Veel mõned erinevused:

MF versiooni Z-süsteemi kaamerate objektiivi lähim teravustamiskaugus on 1 meeter, diafragmal on 8 lamelli ning objektiivi ette saab keerata 72 mm läbimõõduga filtreid. Objektiiv on täismanuaalne, mis tähendab, et teravustamine ning säritus tuleb seada käsitsi.

AF versiooni F-kaameratele saab teravustada lähemale - 0,9 meetrini, sellel on veidi ümaram 9 lamelliga diafragma ning filtrikeerme läbimõõduks on 77 mm. Samuti toetab objektiiv automaatteravustamist ning kaamerate säriprogramme.

Hind ja saadavus

Uued objektiivid jõuavad müügile maikuus.

Soovituslikud jaehinnad:

Samyang AF 85mm f/1.4 F : 435 €

Samyang MF 14mm f/2.8 Z : 699 €

Samyang MF 85mm f/1.4 Z : 375 €

Lisainformatsioon: richard.viidalepp@focusnordic.ee

Tähistatud: samyang, Pressrelease